ديدنيهاي ايران
ديدنيهای استان يزد شهر بادگيرها

آمادگى نوروزى در شهر بادگيرها شهرستان يزد

251253.jpg
«سيدمحمدرضا سيدحسينى» مديركل ميراث فرهنگى و گردشگرى استان يزد با بيان اين خبر گفت: هم اكنون بالغ بر ۲۵ هتل و هتل كاروانسرا در استان يزد آماده پذيرايى از ميهمانان نوروز است. وى نيز از تشكيل ستاد نوروزى در سطح استان خبر داد و افزود: هدف از راه اندازى اين ستاد، استقبال و راهنمايى مسافران نوروزى، اطلاع رسانى مناسب و نظارت به اماكن اقامتى و پذيرايى استان است. اين ستاد همچنين با همكارى ساير نهادها و دستگاههاى دولتى به صورت شبانه روزى آماده ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزى است.
وى تصريح كرد: اطلاع رسانى به گردشگران و مسافران نوروزى از طريق پايگاههاى مختلف و توزيع اقلام تبليغاتى از قبيل ۳۰ هزار بروشور مصرفى اماكن تاريخى و فرهنگى يزد، جاذبه هاى گردشگرى و طبيعى، صنايع دستى و نقشه راهنماى استان انجام مى گيرد.
سيدحسينى از ديگر برنامه هاى اين ستاد را نظارت بر كار هتلها، اماكن ديدنى، مجتمع هاى بين راهى و آماده سازى مكانهاى گردشگرى بيان كرد و گفت: اين كار به منظور رفاه حال گردشگران و سرويس دهى بهتر به آنها انجام مى گيرد.
«محمدرضا نيكونژاد» مدير روابط عمومى شهردارى يزد در اين باره اظهار داشت: با تجهيز مبادى ورودى شهر به پايگاه اطلاع رسانى مسافران نوروزى و نصب چادر در كنار پايگاهها نقشه راهنماى شهر بين مسافران توزيع مى شود. همچنين كميته ستاد نوروزى رفاه و تعاون تشكيل شده كه اداره آن به عهده شهردارى است و پايگاه مركزى اين ستاد نوروزى در شهردارى مركز مستقر مى شود. نمايندگانى از اصناف، نيروى انتظامى و بهداشت در اين پايگاهها با مراجعه مسافران به حل مشكلات آنها مى پردازند.
وى در خصوص ايجاد تسهيلات نوروزى براى مسافران در اين ايام گفت: تجهيز معابر و مسيرهاى اصلى شهر به تابلوهاى راهنماى مسير شهر در دو نقطه اصلى استان كه با هزينه و سرمايه گذارى شهردارى صورت گرفته از ديگر اقدامات در نظر گرفته شده براى مسافران است. وى با بيان اينكه پياده روسازى منطقه هاى اصلى شهريز در حال اجراست، افزود: پياده روسازى و نظافت كه برنامه ساليانه شهردارى است از ۱۵ اسفندماه جارى آغاز شده است.
نيكونژاد خاطرنشان ساخت: بالغ بر يكصد چادر براى مسافران نوروزى در پارك هفت تير و پارك كوهستان در نظر گرفته شده كه دركنار چادرها خدمات امنيتى با مستقر شدن نيروى انتظامى صورت مى گيرد. همچنين براى معطل نشدن مسافران در صف هاى نانوايى پيش بينى براى تأمين نان مسافران به شكل سازمان يافته با همكارى اتحاديه صنف نانوايان شده است.
سردار «حيدرى» فرماندهى انتظامى استان يزد با بيان اينكه در تعطيلات نوروز طرح هاى نرم افزارى را اجرا و امنيت را در استان افزايش خواهيم داد، افزود: وظايف هر يك از معاونت هاى نيروى انتظامى درايام تعطيلات تعريف و مشخص شده و نزديك به ۶۰ درصد از پرسنل اين نيرو به صورت شبانه روزى فعاليت خواهند كرد. وى يادآور شد: به منظور افزايش امنيت مسافران در مكانهاى ديدنى استان نيروهاى انتظامى مستقر و مانع هرگونه مشكلى خواهند شد.

 
251139.jpg
گفتنى است، ستاد تسهيلات نوروزى مستقر در استاندارى استان يزد با شماره تلفن هاى ۰۳۵۱۶۲۴۲۷۰۰ و ۰۳۵۱۶۱۱۱ آماده پاسخگويى به نيازهاى احتمالى مسافران است. همچنين علاوه بر مكانهاى يادشده براى اسكان مسافران آموزش و پرورش استان نيز اقدام به تجهيز و سازماندهى ۲۰۰ مدرسه براى رفاه حال مسافران در ايام نوروز كرده است و خانواده هايى كه مى خواهند در اين مكانها مستقر شوند مى توانند با شماره تلفن ۷۲۵۱۰۱۳ ستاد تسهيلات نوروزى آموزش وپرورش اين استان تماس بگيرند.
لازم به ذكر است مكانهاى گردشگرى استان يزد از قبيل آب انبار، شش بادگيرى، مسجد جامع كبير يزد، باغ دولت آباد، خانه لاريها و زندان اسكندر از جمله بناهايى هستند كه جهت بازديد گردشگران نورپردازى و آماده شده اند.

پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ٢٤ اسفند ،۱۳۸٤ - كاظم خطيبي